NIRON 00NPCCE125/110 Image 1
NIRON 00NPCCE125/110 1/2-5 SCKT FUSN TOOL SUPPORT F 110V
MFR Part #: 00NPCCE125/110
SKU #: 1122072
Brand: NIRON®
UPC: 400007803060
NIRON® 00NPCCE125/110 Socket Welder, 1/2 to 4 in Pipe, 110 V, 1400 W
Socket Welder, Fork Support, Bench Vice, Allen Wrench, Pin for Socket and Spigot
For metal and PP-RCTP piping systems
NIRON® Socket Welder, Tool, 1/2 to 4 in Pipe, 110 V, 1400 W, 6.8 in Length, 1.9 in Width, 15-1/2 in Height
Product Details
Attributes
Height15-1/2 in
Length6.8 in
Pipe Size1/2 to 4 in
Power Rating1400 W
Tool/KitTool
Voltage Rating110 V
Width1.9 in